piątek, 12 listopada 2010
RTV dostaje bana

Radio i TV już nie mają dostępu do mojej zrytej główki. Przyczyna jest dziecinnie prosta. Włączenie tych urządzeń ,  w 90 przypadkach na 100, tylko powoduje u mnie skoki ciśnienia.

TV

Lista zarzutów

Piosenki, w których tekst stanowią dwa słowa wyjękiwane przez jakąś "gwiazdę" – i tak przez bite 4 minuty. Więcej reklam niż muzyki, więcej reklam niż filmu. W TV do godzin wieczornych nic się nie dzieje, ciągle tylko Alfredo zdradza Glorię z jej matką, Rysiek jeździ tą swoją taksóweczką i z żelazną konsekwencją namawia dzieci do mycia rączek, telewizja śniadaniowa, perypetie życia na plebanii, telezakupy, etc. Szczere uśmiechy bijące z ekranu. Podnieceni redaktorzy informujący słuchacza, że właśnie wygrał coś przezajebistego. Tańce na różnych powierzchniach, z różnymi ciałami niebieskimi. Programy, których celem (rzekomo) jest promocja utalentowanych ludzi, a które tego celu nie spełniają. Wiele innych.

Do tej pory zwykle korzystałem z radia lub telewizora w trakcie jedzenia. Takie przyzwyczajenie. Jednak to mija się z celem. Jedzenie zdąży trzy razy wystygnąć w trakcie szukania stacji, która akurat emituje coś sensownego. Jak już znajdziesz taki program to z pewnością za jakieś 30 sekund polecą reklamy. A wtedy nie pozostaje człowiekowi nic innego jak tylko się wkur...

Tagi: radio tv
12:57, pan_inc0gnito
Link Komentarze (9) »
poniedziałek, 08 listopada 2010
Trudno

Pomyślałem, że dorzucę coś do kategorii "Drogi Pamiętniczku!". To taka kategoria, do której łatwo sklecić notkę. Wystarczy napisać co się ostatnio wydarzyło. Taaa... tylko musi się coś dziać.

Praca dyplomowa się sama nie pisze. Uparta łajza. Trochę mnie to zaczyna martwić. Wczoraj byłem na koszu. Nie mam jednak zakwasów, więc nawet nie mogę się nad sobą poużalać. Po raz drugi obejrzałem "Człowieka z blizną". Tym razem film podobał mi się dużo bardziej niż za pierwszym podejściem. Chciałem coś zaczarować w CSS, tak żeby boczna szpalta znalazła się z lewej strony. Po serii niepowodzeń dałem sobie z tym spokój. Może rozejrzę się za jakimś innym szablonem.

Trochę tego mało. Trudno.

czwartek, 04 listopada 2010
Operatora miłość nieodwzajemniona

Usiadz wygodnie i oddychaj spokojnie! Zostales trafiony zlotym sms’em! 30.000zl jest w zasiegu Twojej reki. Pisz sms o tresci DAJ na darmowy nr...

Daj pan spokój z tymi SMS-ami.

Masz dzis szczescie? Jeden sms moze zmienic Twoje zycie. Czy otrzymasz 2000zl i Nokie N8? Sprawdz!

Jeden SMS wystarczy, żeby zmienić całe życie? To tak nie działa.

Jestesmy zdziwieni, ze nie chcesz odebrac Gwaranowanej Nagrody w grze o 60.000zl! Wyslij darmowego sms NAGRODA na nr... a Nagroda bedzie Twoja!

A mnie dziwi, że was to dziwi. Jakby zsumować tego typu SMS-y, to już pewnie dużej bańki nie odebrałem. 60 000 w jedną albo w drugą stronę wielkiej różnicy nie robi.

Tak jest, operator mnie kocha. Bez przerwy do mnie pisze i chce żebym opływał w luksusy. Jednak ja jestem niewdzięcznym draniem - za punkt honoru postawiłem sobie milczeć i nie odbierać tych gór pieniędzy.

Tagi: sms telefon
15:18, pan_inc0gnito
Link Komentarze (9) »
poniedziałek, 01 listopada 2010
Proszę państwa, oto miś cd.

Kiedyś popełniłem taki wpis. W roli głównej wystąpił w nim miś, który nie był przesadnie grzeczny. Dzisiaj na scenę wkracza miś, który wcale nie jest grzeczny.

Zdjęcie może uchodzić za trochę drastyczne, więc nie wrzucam go bezpośrednio do notki. Przedstawia dorosłego niedźwiedzia polarnego w trakcie posiłku z... młodego niedźwiedzia polarnego.

Miś misiowi wilkiem! – niedźwiedź kanibal w akcji.

Przyroda nie zawsze jest słitaśna, puchate niedźwiadki nie zawsze chcą się przytulać. Czasem przyjdzie im ochota, żeby się nawzajem zeżreć. I całą niewinność białych misiów szlag trafił...

Na pocieszenie.

23:58, pan_inc0gnito
Link Komentarze (11) »
niedziela, 31 października 2010
Tagi nie są cacy

Zapisuję tag z dużej litery, publikuję, duża litera zmienia się na małą.

W chwili gdy dodajesz tagi do notki, aplikacja sprawdza czy są już takie w bazie, porównuje je wtedy pomijając wielkość liter. Jeśli ktoś dodał taki tag wcześniej, ale np. napisał wyraz z małej zamiast z dużej, dostaniesz taki tag, jaki jest już w bazie, czyli pisany z małej. Takie rozwiązanie, jak każde, ma plusy i minusy. (Źródło)

Kto pierwszy ten lepszy! Jak dla mnie, to jest beznadziejne rozwiązanie. No ale znam się na tych kwestiach jak świnia na gwiazdach.

I co teraz? Nie zrezygnuję z tagów – dopiero co się poznaliśmy, ale początek znajomości trochę kiepski...

23:20, pan_inc0gnito
Link Komentarze (5) »
Tagi

CHMURA

Wpisałem w wyszukiwarkę słowo chmura, a wyszukiwarka od razu zaproponowała hasło: chmura tagów. Nie jakieś tam chmurki i obłoczki, tylko właśnie chmura tagów. Nawet wyszukiwarka uważa, że powinienem w końcu dowiedzieć się czegoś o tagach.

Na samej górze wyników wyszukiwania znalazł się artykuł z Wikipedii:

Chmura znaczników, też chmura tagów (ang. tag cloud) – graficzne zobrazowanie zawartości serwisu internetowego w postaci zestawu znaczników, które są zazwyczaj także linkami do odpowiedniej części tego serwisu. Najczęściej znaczniki-linki są uszeregowane alfabetycznie, natomiast wielkość i pogrubienie fontu poszczególnych znaczników–linków jest zależne od ważności lub popularności danego znacznika. Umożliwia to łatwe znalezienie danej kategorii zarówno alfabetycznie, jak i według ważności.

Krótko, zwięźle, chyba dosyć powierzchownie. Łatwo się dekoncentruję ;) więc taka definicja musi mi na razie wystarczyć. Reszta wyjdzie w praniu.

21:30, pan_inc0gnito
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 października 2010
Psuj

Na północy widać kolorowe krainy, których jeszcze nie odwiedziłem. Spalone ziemie na południu to krainy podbite. Jak widać strażnik lochu dzielnie sobie poczyna. Moje potworki są zadowolone, przeciwnicy trochę mniej ;)

MAPA
Żeby zobaczyć obrazek w oryginalnym rozmiarze, trzeba kliknąć na miniaturze.

12:00, pan_inc0gnito , Gram
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 października 2010
Ostatni

Znam wynik ostatniego egzaminu. Zdałem, mam absolutorium.

Teraz pozostaje mi "tylko" napisać pracę, i ją obronić. Wygląda na to, że to początek końca.

Dzisiaj chciałem dowiedzieć się czegoś na temat tagów, ale na chęciach się skończyło.

środa, 27 października 2010
Problemy techniczne

Wczoraj gierka się zbuntowała. Po przejściu jednej z misji, zamiast znaleźć się w następnej krainie, znalazłem się na początku levelu. Pomyślałem, że to jednorazowe komplikacje, przeszedłem misję jeszcze raz i ... znowu wywaliło mnie na początek. Powstało błędne koło: po każdym ukończeniu zadania znajdowałem się na jego początku :(

Skopiowałem save’a, odinstalowałem grę, zainstalowałem jeszcze raz, wkleiłem save’a, przeszedłem misję, znalazłem się w następnej krainie. Wreszcie. A już myślałem, że to koniec zabawy w nadzorcę lochu.

Tak wygląda ekran w momencie wczytywania lokacji, filmu, etc.

WTF?

Mam nieodparte wrażenie, że ekran powinien być po prostu czarny, a nie czarny w jakieś żółte zygzaki.

18:09, pan_inc0gnito , Gram
Link Komentarze (4) »
wtorek, 26 października 2010
Dungeon Keeper 2

Odkopałem starą grę komputerową.

DUNGEON KEEPER 2

Jest to, jak nietrudno się domyślić, sequel gry Dungeon Keeper. Rok wydania: 1999. W grze wcielasz się w postać strażnika lochu. Budujesz przytulny loszek dla swoich podopiecznych, szkolisz ich i takie tam. Jak trzeba komuś zrobić krzywdę to wysyłasz swoją armię do boju. To taki mega skrótowy opis.

Pierwszą część gry przeszedłem (ponownie) niecały rok temu. Przeziębiłem się i przepisałem sobie kurację przy pomocy Dungeon Keepera. Mam sentyment do tych gier.

IT'S GOOD TO BE BAD
and it's good to be back.

00:09, pan_inc0gnito , Gram
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15